Ching Yuen Cha – čaj 250ti letého muže

Speciální druh čaje Luk On stárnoucí za přítomnosti řady čínských bylin dle receptu Li Ching-Yuena, které dají čaji specifické vlastnosti spojené nejen s gastrointestinalními účinky, které bychom od tohoto čaje očekávali. Dává tmavě sytý hutný nálev zemité vůně a chuti s kávovými podtóny, to vše zabaleno do velice jemného květinově nasládlého aroma.

Ching Yuen Cha - čaj 250ti letého muže

Li Ching-Yuen se narodil v roce 1678 ve městě Chyi Jiang Hsien v čínské provincii Szechuan a zemřel v roce 1928 ve věku 250 let. Li byl bylinkář s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti Chi Kung. V roce 1927 jej navštívil generál Yang Sen, který po jeho smrti sepsal faktografickou publikaci „A Factual Account of the 250 Year-Old Good-Luck Man“ (Er Bae Wuu Shyr Suey Ren Ruey Shyr Jih), která podává důkazy nejen o délce, ale i o způsobu jeho života. Odkaz Li Ching Yuena pro současné generace je důkaz, že člověk může bez zdravotních problémů žít přes 200 let, jen musí vědět jak.

Ching Yuen Cha - čaj 250ti letého muže

Čaje Luk On (mandarínsky Liu An) pochází z provincie An Hui, ale zájem o ně se zrodil na jihu Číny v provincii Guangdong za vlády dynastie Ming. Místní doktor zde čaj Liu An použil proti horečce a bolesti žaludku a to s velkým úspěchem. Historka se v průběhu let rozšířila do celé Číny a čaj se dostal do dóz nejedné ordinace. Je na snadě, že jedním z prvních míst, kde tento druh čaje získal velkou popularitu, byl nedaleký Hong Kong.

Ching Yuen Cha - čaj 250ti letého muže

Liu An se zpracovává velmi podobně jako Pu Er, ale čajové lístky jsou jiné a rostou v jiných podmínkách. Čaj získává své zdravotní i chuťové kvality během procesu stárnutí, který je náročnější na pečlivost než u čajů Pu Er. Stejně jako u čaje Pu Er, kromě stárnutého fermentovaného čaje Liu An existuje i zelený (raw) druh.

Ching Yuen Cha - čaj 250ti letého muže

Ching Yuen Cha – čaj 250ti letého muže  v nabídce Good Tea (www.DobryCaj.cz)
Čaje Luk On (Liu An) v nabídce Good Tea (www.DobryCaj.cz)

 

Líbí se Vám tato stránka? Sdílejte ji se svými přáteli...
  • Author: 
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ching Yuen Cha – čaj 250ti letého muže